Играће се мајсторица, Партизан промашио шут за финале

Кошаркаши Партизана поражени су у Подгорици од екипе Будућности (74:73) у другом мечу полуфиналне сереије плеј-офа АБА лиге

Партизан је поклекао у драматичној завршници у "Морачи", па ће финалисту регионалног такмичења донети мајсторица у Београду.

Боље је Партизан отворио меч у Подгорици, па је на полувремену имао четири поена предности - 40:36.

Ипак, домаћин се потпуно вратио у трећој четвртини и пред почетак последње деонице имао предност 62:57.

Црно-бели су одговорили у последњој четвртини, па увели меч у драматичну завршницу.

Будућност је имала поен предности (74:73), а до краја меча је остало 19 секунди.

Кенан Камењаш је имао два слободна бацања, али није искористио нити једно.

Смаилагић је дошао до лопте, Аврамовић је кренуо у продор и изборио се за добру позицију за шут, али није успео да погоди у последњој секунди меча.

Кевин Пантер је био најефикаснији на мечу са 17 поена, а и Доужер је био двоцифрен са десет.

Ферел је водио Будућност до победе са 13 поена, Камењаш је убацио један мање, док је Танасковић додао 11.

Будућност је изједначила у полуфиналној серији плеј-офа, па ће финалисту одлучити мајсторица, која је на програму 10. маја у Београду.