
Мађарски министар финансија: Кад Будимпешта прелази на евро

Будимпешта је посвећена увођењу евра, изјавио је мађарски министар финансија Андраш Карман.
Он је потврдио да се Мађарска обавезала да ће до 2030. године испунити критеријуме споразума из Мастрихта. Мађарска још користи сопствену валуту, мађарску форинту, а према одредбама Мастришког уговора, који поставља економске и монетарне смернице за Европску унију, свака нова чланица се обавезује да усвоји евро као заједничку валуту када испуни строге економске услове.

Карман је такође објавио да ће се он и мађарски премијер Петер Мађар састати у петак са грчким премијером Киријакосом Мицотакисом, преноси портал "Хирадо".
Он се осврнуо на тему замрзавања референтне каматне стопе рекавши да је то "вечно актуелна тема".
"Ово је вечно актуелна тема, без обзира на то што смо то више пута рекли. Уз одговорну економску политику и предвидљив буџет, претходна влада не би морала да уводи и одржава на неодређено време мере које су штетне и лоше за тржиште као што је замрзавање каматних стопа на хипотеке", објавио је на свом фејсбук налогу Карман.



