"Дијамант" има новог власника: МК комплетирао процес преузимања од Фортенове

Из компаније су поручили да ће процес интеграције који спроводи МК Група као већински власник "Дијаманта" бити реализован уз очување континуитета пословања и фокус на запослене, стабилност операција, партнере и купце

Компанија "Дијамант" је након добијања свих потребних одобрења надлежних регулаторних тела данас формално прешла из власништва Фортенова групе у власништво МК груп, чиме је реализована једна од најзначајнијих аквизиција у прехрамбено-пољопривредном сектору Адриа региона, саопштила је МК.

Ова трансакција, како је наведено, представља важан корак у даљем развоју "МК Агри-фуд" дивизије и потврђује дугорочну стратешку оријентацију МК група ка јачању лидерске позиције у регионалној прехрамбено-пољопривредној индустрији, уз фокус на унапређење оперативне ефикасности, квалитета и иновација, као и креирање додатне вредности за компанију "Дијамант", њене запослене, партнере и потрошаче.

Захваљујући великим инвестицијама "Фортенова групе" последњих неколико година, "Дијамант" је данас високо конкурентна компанија и једна од технолошки најмодернијих у индустрији, с удвострученим капацитетима и изврсним брендовима, кажу у МК.

"Дијамант" послује у три сегмента – аграру, производњи и дистрибуцији, а у свом портфолију има више од 80 производа. Са више од 720 запослених је тржишни лидер у три од четири своје кључне категорије и извози на тржишта 16 земаља.

Укупни приход компаније прелази 175 милиона евра.