Економија

Народна банка Мађарске казнила МОЛ са 121.000 евра: Нису поштовали прописе

Народна банка Мађарске је упозорила компанију да убудуће, у сваком тренутку, обезбеди усклађеност са својим обавезама ванредног објављивања информација у складу са важећим прописима
Народна банка Мађарске казнила МОЛ са 121.000 евра: Нису поштовали прописеGetty © Gabriel Preda

Народна банка Мађарске казнила је нафтну компанију МОЛ са 43 милиона мађарских форинти (око 121.000 евра) због кршења обавезе ванредног објављивања информација према прописима тржишта капитала.

Народна банка Мађарске (МНБ) је у оквиру свог континуираног надзора над МОЛ-ом донела решење којим упозорава компанију да убудуће, у сваком тренутку, обезбеди усклађеност са својим обавезама ванредног објављивања информација у складу са важећим прописима.

"Због повреде обавезе ванредног објављивања из тачке I - на основу образложења наведеног у уводном делу овог решења - МНБ налаже Издаваоцу да плати надзорну новчану казну у износу од 43.000.000 мађарских форинти", наводи се у извештају објављеном на Будимпештанској берзи који је пренео Танјуг.

image
Live