
Деоница ауто-пута Адрани–Прељина од сутра проходна за саобраћај

Деоница ауто-пута од Адрана до Прељине на Моравском коридору, дуга 28,71 километар, биће отворена за саобраћај сутра у 9 сати, најавили су "Путеви Србије".
Возила која долазе из смера Чачка ка Краљеву искључиваће се са ауто-пута преко траке за успорење и наплатне станице Адрани. Она возила која се укључују на ауто-пут из смера Краљева ка Чачку након наплатне станице Адрани биће усмеравана ка полудиректној рампи и траци за убрзање.
Сви остали прилази и излази на денивелисаној раскрсници Адрани биће затворени баријерама.

По пуштању ове деонице у саобраћај биће затворен крак кружне раскрснице на државном путу Првог Б реда број 22 , који води ка постојећој денивелисаној раскрсници Прељина ("Чачак–Север"), односно ка државном путу Првог А реда број 2, ауто-пут "Милош Велики".
Укључење на државни пут Првог А реда број 2, (ауто-пут "Милош Велики") вршиће се преко новоизграђене денивелисане раскрснице Прељина ("Чачак–Исток"), код нове кружне раскрснице на државном путу Првог Б реда број 22 (км 127+500), у месту Балуга Љубићска.
Свечано отварање је заказано за данас у 17 часова у присуству председника Србије Александра Вучића.



