Економија

НИС поднео ОФАК-у нови захтев за лиценцу за оперативни рад

Наредне седмице, 1. јула истичу две лиценце које је Канцеларија за контролу стране имовине Министарства финансија САД (ОФАК) дала Нафтној индустрији Србије – за оперативни рад и за приговоре с МОЛ-ом
НИС поднео ОФАК-у нови захтев за лиценцу за оперативни радGetty © Maxim Konankov/NurPhoto

Нафтна индустрија Србије је Министарству финансија САД поднела нови захтев за лиценцу за оперативни рад. 

У захтеву се истиче значај компаније НИС за уредно снабдевање домаћег тржишта и енергетску стабилност Републике Србије и указује на преговоре о промени власничке структуре НИС-а за које је ОФАК у неколико наврата продужавао лиценцу.

Постојећа лиценца за оперативни рад НИС-а истиче 1. јула. Том лиценцом НИС-у се омогућава наставак рада односно прерада сирове нафте.

Подсетимо и да је америчка администрација лиценцу за преговоре "Гаспромњефту" и МОЛ-у о продаји руског већинског власништва у компанији такође продужила само на 15 дана и да та дозвола истиче такође 1. јула, сазнаје РТС.

Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић потписала је у 16. јуна Уговор између акционара са МОЛ групом у вези са будућим управљањем Нафтном индустријом Србије, који ће ступити на снагу ако МОЛ и "Гаспромњефт" постигну договор и то одобри амерички ОФАК.

image
Live