Финансијска олуја погађа америчке комерцијалне некретнине, а прве на удару су пословне зграде којима вредност драстично пада. Кредити долазе на наплату у време високих камата, а многи стручњаци упозоравају да предстоји хаос на тржишту некретнина, поредећи тренутну ситуацију са периодом последње кризе из 2008. године, коју је и покренуо крах на тржишту некретнина.
Макроекономиста Филип Пилкингтон сматра да нема разлога за оптимизам и указује да постоји опасност да се криза из 2008. понови.
"Видим оптимистично брбљање о америчком тржишту некретнина због неке краткорочне месечне волатилности. Реалност је да је годишњи раст цена кућа пао и да је у априлу био негативан први пут од последњег стамбеног краха. Негативан раст увек претходи краху", каже Пилкингтон.
Он упозорава да лондонска комерцијална имовина пропада и упозорава да ће то произвести исту "урбану спиралу петљу пропасти" попут оне која предстоји и у америчким градовима. Он сматра да ће приходи пресушити, а да ће град постати мање погодан за живот.