Пораст каматних стопа у протеклој години ишао је историјским темпом, са чиме неке индустрије у САД нису могле да одрже корак, а цену као и увек плаћају најрањивији.
Банкроти у Америци расту најбржим темпом од пандемије, али компаније и даље преузимају све више дугова - што је можда знак да фискална политика Федералних резерви (Фед) усмерена на смањење инфлације не функционише, оцењује "Блумберг".
Стручњаци за реструктурирање и инвеститори у дугове упозоравају да САД чека још мука. "Блумберг" је истраживао проблем проблематичног дуга у Америци и које су индустрије страдале у окружењу високих каматних стопа, који сектори су рањиви, а који све више изложени ризику како брдо проблематичног дуга наставља да расте.
Од "Бед, бат енд бијонд" и "Пајрекса" до "Вајс медија", добро позната имена у неколико индустрија – али посебно у малопродаји – подлегла су економској реалности Америке након пандемије. И нису само љути повериоци разлог - све више фирми траже судску заштиту се ликвидирају.
Проблем у малопродаји погоршава кризу комерцијалних некретнина, уз све веће изгледе за даљу колатералну штету.
У међувремену, америчко питање проблематичног дуга показао је како је имплозија неколико регионалних банака раније ове године, као и ширење приватног капитала, изазвала проблеме за технолошке стартапове али и за индустрију здравствене заштите која је у САД и у најбољим временима лоша и махом недоступна сиромашнима и средњој класи.