Ефес олако против Панатинаикоса, победе Бајерна, Влаенсије и Арманија

Кошаркаши Ефеса убедљиво су на домаћем терену савладали екипу Панатинаикоса са 88:69 у мечу 15. кола Евролиге. Победе су уписали још и Жалгирис, Армани и Валенсија

Успео је турски тим да заборави пораз од Партизана у претходном колу Евролиге, пошто је већ у наредном мечу, био више него убедљив против Панатинаикоса.

Већ након прве четвртине је актуелни двоструки шампион Евролиге наговестио да ће грчки тим имати тежак задатак у Истанбулу.

Ефес је након 10 минута водио са 21:13, а истим резултатом тим Ергина Атамана био је бољи и у другој деоници, па је на полувреме предност домаћина износила 42:26.

У другом полувремену је Ефес одраживао посао, чувао и одржавао предност и рутински уписао победу.

Клајбурн је са 23 поена предводио стрелце домаћег тима, док је српски плејмејкер Василије Мицић убацио 19 поена.

Панатинаикос је преводио Бејкон са 20 поена, а двоцифрен је био још Вилијамс са 13 погодака.

Екипа Жалгириса савладала је на свом паркету минхенски Бајерн са 75:67.

Домаће је до победе водио сјајни Еванс са 32 поена, а помоћ је имао у Улановасу који је меч завршио са 18 поена.

У редовима Бајерна исткали су се Волден са 18 и Рубит са 17 поена.

Победе у 15. колу уписали су још и Милано над Монаком (79:71) и Валенсија над Барселоном (84:83)