Реал се намучио против Ваљадолида, Бензема осигурао нове бодове

Фудбалери мадридског Реала победили су Ваљадолид у гостима са 2:0 у утакмици 15. кола шпанске Ла Лиге
Реал се намучио против Ваљадолида, Бензема осигурао нове бодовеGetty © Angel Martinez

Реал се поштено намучио на гостовању Ваљадолиду, а отпор противника је сломио у самој завршници меча.

После прекида, лопта је погодила Санчеза у руку, а након што је погледао снимак спорне ситуације, арбитар је показао на белу тачку.

Више прашине ће подићи наредни потез судије - показао је директан црвени картон Серхију Леону због приговора, па је Ваљадолид остао са десеторицом на терену.

Карим Бензема је наместио лопту на креч и донео предност Реалу.

Стигао је Француз да још једном затресе мрежу, сада из игре, у 89. минуту утакмице.

Фудбалери Селте и Севиље одиграли су у Вигу нерешено 1:1.

Предност домаћину донео је Габријел Вејга у 33. минуту, а бод Севиљи обезбедио је Кике Салас у 54. минуту.

Гости су од 86. минута играли са играчем мање пошто је искључен Хозе Анхел Кармона, а српски репрезентативац Немања Гудељ одиграо је цео меч.

Идентичним резултатом завршен је и меч између Кадиза и Алмерије.

Гости су повели у 40. минуту голом Гонсала Мелера, а
бод Кадизу је донео Лукас Перес у 83. минуту.

Српски репрезентативац Срђан Бабић одиграо је цео меч за Алмерију.

Хетафе је на свом терену победио Мајорку 2:0, головима Борхе Мајорала.

На голу Мајорке био је Предраг Рајковић, Стефан Митровић је ушао у игру у 85. минуту у екипи Хетафеа, док је Немања Максимовић био на клупи за резерве.