Препорођени Рашфорд покорио и "Молињу"

Енглески нападач наставио фантастичну серију и донео нову победу "црвеним ђаволима"
Препорођени Рашфорд покорио и "Молињу"Getty © Naomi Baker

Фудбалери Манчестер јунајтеда на успешан начин су завршили 2022. годину и у 18. колу Премијер лиге победили Вулверхемптон на гостовању минималним резултатом (1:0).

Јунајтед се дуго мучио на стадиону "Молињу", али је сломио отпор "вукова" и наставио напредовање на табели.

Херој екипе коју води Ерик тен Хаг био је препорођени Маркус Рашфорд, који игра фантастично откад је Холанђанин сео на клупу.

Енглеском репрезентативцу није сметало ни што је почео са клупе, разлог је наводно била недисциплина, али је он ушао у наставку и искупио се.

У 76. минуту је одиграо леп дупли пас са Бруном Фернандесом, "отресао" чувара и савладао голмана Жозеа Са.

Рашфорд је дошао до шестог поготка у Премијер лиги ове сезоне и трећег на последња три сусрета.

Могао је и четврти, али му је неколико минута касније поништен због играња руком у петерцу.

"Црвени ђаволи" су рутински сачували вођство до краја и скочили на четврто место на табели са 32 бода, једним мање од трећепласираног Њукасла.

Вулвси су остали у зони испадања са само 13 бодова.