Судија украо шоу Барселони и Еспањолу у врелом каталонском дербију

Главни арбитар Матеу Лахоз поново показао да није достојан највишег нивоа европског фудбала, баш као и недавно на Светском првенству
Судија украо шоу Барселони и Еспањолу у врелом каталонском дербијуGetty © Alex Caparros / Stringer

Фудбалери Барселоне и Еспањола одиграли су нерешено 1:1 у каталонском дербију који је обележио повратак Ла Лиге након Мундијала.

На "Камп Ноу" није било победника у 15. колу шпанског шампионата који је много боље почео за Барселону.

У седмом минуту домаћин је стигао до предности преко Маркоса Алонса који је, након корнера и лоше реакције противничке одбране, искористио асистенцију колеге Кристенсена и убацио лопту у мрежу.

Међутим, екипа Ћавија Ернандеза није успела да новим поготком крунише доминацију у пољу, па је Еспањол изједначио у другом полувремену преко Хоселуа.

Нападач плаво-белих сигурно је извео једанаестерац који је скривио споменути Алонсо, а онда је тада кренуо Лахозов шоу.

Прво је други жути картон показао Ђордију Алби, у следећем нападу на другој страни искључио Винисијуса Соузу и Кабрери, којем је после прегледавања снимка ипак поништио црвени картон.

На крају, уз два искључења, показао је још 13 јавних опомена, а резултат је остао непромењен.

Барселона се вратила на прво место, али сада има 38 бодова, колико и другопласирани Реал Мадрид, док је Еспањол 16. са 13 бодова.