Холанд наставио терор, али је Евертон зауставио "грађане"

После ремија између Ситија и Евертона руке трља Арсенал који има шансу да додатно побегне првом пратиоцу
Холанд наставио терор, али је Евертон зауставио "грађане"Getty © Eddie Keogh / Stringer

Фудбалери Манчестер ситија и Евертона одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 18. кола Премијер лиге.

"Грађани" су направили нови кикс и у последњој утакмици у 2022. остали без комплетног плена, иако су имали вођство.

Актуелни шампион повео је у првом полувремену преко Ерлинга Браута Холанда, који је наставио терор у енглеском шампионату.

Искористио је одличну асистенцију Ријада Махреза и постигао 21. гол у Премијер лиги, а пети на последње четири утакмице у свим такмичењима.

Могао је Сити да дуплира предност у финишу првог полувремена, када је Џон Стонс главом погодио стативу.

Међутим, "карамеле" су сачекале своју шансу и средином другог дела дошле до изједначења. Демарај Греј је фантастично погодио у полуконтри и донео 1:1 из првог шута Евертона на утакмици.

Изабраници Пепа Гвардиоле су по јакој киши покушавали да дођу до тријумфа, али су се гости одбранили и дуел на "Етихаду" је завршен ремијем.

Овим исходом најзадовољнији ће бити Арсенал који има четири бода више од "грађана", али и шансу да оде на плус седам.

У осталим утакмицама Фулам је са 2:1 победио Саутемптон, уз промашени пенал нашег Александра Митровића у самој завршници.

Лидс је зауставио Њукасл (0:0), док је Кристал Палас био бољи на гостовању код Борнмута – 2:0.