Партизан расположен, "парни ваљак" прегазио Задар

Кошаркаши Партизана убедљиво су на свом паркету савладали екипу Задра са 114:77 у мечу 13. кола АБА Лиге
Партизан расположен, "парни ваљак" прегазио Задар© ABA liga/Dragana Stjepanović

Тим Жељка Обрадовића апсолутно је оправдао статус фаворита против хрватске екипе, коју су савладали више него убедљиво.

Веома расположено, поготово нападачки, Партизан је изгледао од судијског подбацивања и првих минута.

Након уводних 10 минута кошарке, српски тим водио је са 34:25.

Како је време одмицало, Партизан је појачавао темпо и повећавао предност, која је на крају износила чак 37 поена у корист црно-белих.

Тренер Обрадовић одлично је расподелио минуте и улоге својим играчима, а најефикаснији су били Вукчевић са 25, Аврамовић са 16, Копривица са 14 и Смаилагић и Папапетру са по 13 постигнутих поена.

У редовима гостујуће екипе истакли су се Божић са 19, Јордано са 13 и Дрежњак и Рамљак са по 11 поена.

Партизан је стигао до 11. победе у 13 мечева, док је Задар на скору од седам тријумфа и шест пораза.