Пауза због Светског првенства очигледно није пријала Наполитанцима, који су тек у 16. колу доживели први пораз у сезони
Земљотрес при повратку италијанског фудбала – Интер први у сезони срушио Наполитанце© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Фудбалери Интера савладали су Наполи минималним резултатом (1:0) у дербију којим се званично вратила Серија А.

Италијански фудбал вратио се победом шампиона Милана, који је посао против Салернитане завршио у 15 минута, али је потврђен дербијем на стадиону "Ђузепе Меаца".

Нико у првих 15 мечева није успео да укроти вреле Наполитанце, забележили су 13 победа и само два ремија, али им је на пут стао Интер.

Навијачи су прво поздравили светског шампиона Лаутара Мартинеза, а онда и гледали бољу игру свог тима. У првом полувремену шансе су промашивали Ромелу Лукаку, Федерико Димарко и Матео Дармјан, али је њихов неуспех надоместио Един Џеко.

У 56. минуту после полуконтре Димарко је идеално центрирао са левог бока, нападач из БиХ сачекао лопту на петерцу и закуцао је у мрежу.

Испоставиће се, тада је поставио коначан резултат и борба за Скудето је сада много интересантнија.

Наполи је остао први са 41 бодом, пет више од другопласираног Милана, док је Интер четврти са 33.
У исто време Удинезе и Емполи су ремизирали 1:1, док је претходно одиграно неколико занимљивих мечева.

Јувентус је поготком Аркадијуша Милика у првом минуту надокнаде успео да сломи отпор домаћина Кремонезеа (0:1), а Филип Костић је на терену провео 85 минута. Душан Влаховић и даље не игра због повреде.

Леће је направило преокрет против Лација за победу од 2:1, за који је Сергеј Милинковић-Савић играо сат времена.

Рома је уписала минималац против Болоње (1:0), Торино и Верона поделили бодове 1:1 у утакмици у којој је Дарко Лазовић био асистент, баш као и Фјорентина и Монца.