Фудбалер Јувентуса и српски репрезентативац Душан Влаховић неће играти за торински клуб до краја јануара, преноси "Тутоспорт"
Влаховић још увек повређен, на терену тек крајем јануараGetty © Marco Luzzani

Иако се очекивало да би ускоро могао на терен, повреда препоне Душана Влаховића је изгледа озбиљније природе од очекиваног.

Према писању италијанских медија, Влаховић ће сигурно пропусти мечеве Јувентуса у Серији А против Наполија, Аталанте и Монце.

Српски фудбалер ће пропустити и меч осмине финала Купа Италије против Монце, који је на програму 19. јануара.

Нападач би могао да буде у конкуренцији за тим тек седмог фебруара и дуел 21. кола Серије А против Салернитане.

Последњи меч за "стару даму", Душан Влаховић је одиграо 25. октобра прошле године у поразу од Бенфике у петом колу групе Х Лиге шампиона резултатом 4:3. Он је тада на терену провео 70 минута.

Влаховић је играо за Србију на Светском првенству у Катару, али је због повреде имао смањену минутажу.

Његова повреда представља додатни проблем за тим из Торина, пошто су ван терен и Погба, Бонући, Квадрадо, Де Шиљо и Бремер.

Ипак, тим који са клупе предводи тренер Алегри, везао је осам победа у домаћем првенству, свих осам без примљеног поготка, чиме је Јувентус избио на друго место на табели у Серији А.