Нестварна Звезда згромила Монако

Црвено-бели одиграли најбољу партију сезоне и победили Монако са 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18) у мечу 19. кола Евролиге

Екипе су се на почетку меча смењивале у вођству, а домаћи су у петом минуту имали предност од 12:11.

Домаћи тим од тог тренутка је заиграо ангажованије, а црвено-бели су ношени подршком навијача прву четвртину решили у своју корист 23:15.

Црвена звезда је наставила са добром игром и у другој четвртини, па су дошли до предности од 37:22.

Црвено-бели су одржавали високо вођство у наставку меча, а у 17. минуту имали су предност од 18 поена (47:29).

Домаћи кошаркаши су захваљујући доброј игри целог тима, а пре свега Недовића, Митровића, Вилдозе и Петрушева прво полувреме добили резултатом 54:36.

Црвена звезда је на почетку треће четвртине одржавала високу предност, али је уследио кратак пад у игри домаћег тима.

Монако је то искористио и у 26. минуту смањио на 61:50, али је уследила је нова серија кошаркаша Црвене звезде, који су у последњу четвртину ушли с вођством од 72:50.

Црвено-бели су у последњој четвртини одржавали високо вођство и заслужено су стигли до убедљиве победе.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Филип Петрушев са 21 поеном, док је Лука Митровић додао 15.

Немања Недовић је убацио 11, а Огњен Добрић један мање.

На терен се после опоравка од повреде вратио и Аргентинац Лука Вилдоза, који је постигао девет поена.

Код гостију, једини двоцифрени је био Мајк Џејмс, који је постигао 26 поена.

Тренер кошаркаша Монака Саша Обрадовић дочекан је овацијама са трибина, а пре почетка утакмице клекнуо је на центар терена и пољубио је грб Црвене звезде.

Црвено-бели сада имају скор од десет победа и девет пораза, док је Монако остварио 12 тријумфа и седам пораза.

Црвена звезда ће у наредном, 20. колу Евролиге 20. јануара гостовати екипи Жалгириса, док ће Монако играти са у Истанбулу са екипом Фенербахчеа.

• 12. јан 2023 • 20:49

20:49

Крај меча, убедљива победа Звезде

Црвена звезда је убедљиво савладала Монако - 92:68.

• 20:28

Крај треће четвртине - 72:50

Чак 22 поена предности имају црвено-бели пред почетак последње четвртине.

• 20:27

25' Звезда граби ка победи

Црвено-бели имају лепу предност - 60:45, грабе ка новом тријумфу у Евролиги.

• 19:51

Полувреме - 54:36

Убедљива Звезда у првом полувремену и лепа игра екипа Душка Ивановића.

Недовић је постигао 11 поена, Митровић један мање, а Петрушев је додао девет.

У екипи Монака Мајк Џејмс је једини двоцифрени, постигао је 16 поена.

• 19:49

15' Тројка Недовића!

Недовић погађа тројку за 35:22.