Фудбалери Челсија поражени су на гостовању код екипе Фулама са 2:1 у одложеном мечу седмог кола Премијер лиге
Челси наставља да тоне, црвени картон Феликса у дебију и победа Фулама без МитровићаGetty © Ryan Pierse

Ни у трећој узастопној утакмици, екипа Челсија није успела да дође до преко потребне победе у Премијер лиги.

Након ремија са Нотингемом, а потом и пораза од Манчестер ситија, "плавци" су овога пута поражени и од Фулама.

У лондонском окршају, домаћин је успео да слави упркос чињеници да због суспензије није могао да рачуна на најбољег стрелца, српског нападача Александра Митровића.

Челсијеве ноћне море наставиле су се када је њихов некадашњи фудбалер Вилијан, постигао погодак и дао Фуламу предност у 25. минуту меча.

Гости су у другом минуту у другом полувремену, голом Кулибалија стигли до изједначења.

Очекивало се да ће тај гол скинути велики терет са леђа Челсија и да би тим Грејема Потера могао у наставку да дође до преокрета.

За Челси је дебитантски наступ остварио Португалац Жоао Феликс, који ће што пре желети да заборави свој први меч у новом клубу.

Феликс је у 58. минуту због једног веома несмотреног старта зарадио директан црвени картон, чиме је оставио своју екипу са десеторицом на терену, а позајмљеног играча Атлетико Мадрида чека и суспензија од три утакмице у Премијер лиги.

Играо се 73. минут када је Фулам искористио бројчану предност на терену, пошто је након центаршута Переире, Винисијус надмудрио голмана гостију и главом послао лопту у мрежу за коначних 2:1.

Фулам је избио на шесто место на табели са 31 освојеним бодом, док је Челси остао на 10. месту са 25.