Србија убедљивом победом отворила Светско првенство

Мушка рукометна репрезентација Србије убедљиво је победила селекцију Алжира (36:17) у првом колу групе Е на Светском првенству у Катовицама

Репрезентација Србије успешно је прескочила прву препреку на Светском првенству.

Алжир је пружао грчевит отпор у првом полувремену, па је Србија на полувреме отишла са три гола предности - 16:13.

Ипак, Алжир у наставку није имао снаге да парира изабраницима Тонија Ђероне, па је Србија дошла до убедљиве победе - 36:27.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Мијајло Марсенић са девет, Петар Ђорђић са осам и Вукашин Воркапић са четири гола.

У репрезентацији Алжира истакли су се Реда Ариб са пет, Абди Ајуб са четири и Бенхалима Нори Селим такође са четири постигнута гола.

У првом мечу групе Е Немачка је победила репрезентацију Катара 31:27 (18:13).

Рукометаши Србије у недељу играју против Немачке, док ће екипа Алжира играти са Катаром у наредном колу групе Е.

• 13. јан 2023 • 21:56

21:56

Крај меча - 36:27

Одлична Србија на старту Светског првенства.

• 21:49

55' Распуцани репрезентативци Србије - 32:23

Слаб отпор Алжираца у другом делу игре, Србија је далеко бољи ривал што показује и резултат.

• 21:37

44' Расте предност Србије - 26:19

Србија увећава предност како време одмиче, сада је седам голова разлике.

• 21:29

31' Настављен је меч

Три гола предности за Србију.

• 21:06

Полувреме - 16:13

Србија има три гола предности на полувремену.

Немања Илић и Ђорђић су најефикаснији са по четири гола.

• 21:01

28' Три гола предности за Србију - 15:12

Иако је Алжир успео да дође до изједначења, брзо је Србија вратила предност а онда је и увећала.

• 20:44

12' Борбени Алжирци држе корак - 7:6

Србија има предност, али не успева да се одлепи.

• 20:37

5' Предност Србије 4:2

Боља Србија у нападу на старту меча, Цупара је одбранио и један седмерац на другој страни, два гола предности за Србију.