Јунајтед за пет минута преокренуо Сити и решио дерби Манчестера

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су градског ривала, екипу Манчестер ситија са 2:1 у мечу 20. кола Премијер лиге
Јунајтед за пет минута преокренуо Сити и решио дерби МанчестераGetty © Shaun Botterill

Невероватне сцене одвиле су се на "Олд трафорду" у градском дербију Јунајтеда и Ситија.

"Театар снова" приредио је још једну сјајну представу, у којој је домаћин успео у другом полувремену у пет минута размака да постигне два гола и упише победу након преокрета.

Упркос томе што је у меч ушао као фаворит, ма колико тренер Гвардиола бежао од те улоге, Сити је играо бледо, резервисано и онолико колико им је у теорији потребно за повољан резултат.

Имали су "грађани" више лопту у ногама, али дужи већи део меча нису били опаснија екипа.

Јунајтед је у пар наврата преко Рашфорда могао да дође до предности и учини Ситију посао додатно тежи, али нападач домаћих није био прецизан.

Ипак, након сат времена игре, Сити успева да учини нешто са поменутим већим поседом.

Добру акцију одиграли су гости, Де Брујне је маестрално упослио Грилиша у петерцу, а овај главом матира Де Хеу и доноси Ситију предност од 1:0.

Деловало је да ће та предност "убити" ривала и да ће Сити успети да је одржи до краја меча, али је уместо тога уследио потпуно неочекивани расплет.

Играо се 78. минут, када је помало спорна ситуција донела гол домаћину.

Каземиро је послао лопту ка Рашфорду, који је био у офсајду, али који ипак није дирао ту лопту.

Искористио је ту ситуацију Бруно, који је дотрчао и матирао Едерсона, који је већ ранје напустио гол линију.

Изједначење је улило велику дозу самопоуздања домаћим фудбалерима, који само пет минута касније, постижу нови погодак.

Гарначо је пробио по левој страни и одлично упослио Рашфорда, на којег су заборивили дефанзивци Ситија.

Рашфорд се овога пута, за разлику од неких претходних у мечу, одлично снашао и кроз ноге протурио лопту Едерсону, а тиме донео преокрет и вођство свом тиму, за велико одушевљење на трибинама.

До краја меча Сити је покушао да дође до гола и бода, али им то није пошло за ногом.

Јунајтед је уписао велику победу над градским ривалом, која им је донела прикључак за врхом табеле.

"Црвени ђаволи" сада заостају за другопласираним Ситијем само један бод, а за лидером Арсеналом шест.