Фудбалери Брајтона убедљиво су савладали Ливерпул са 3:0 у мечу 20. кола Премијер лиге. Победе су уписали још и Вулверхемптон, Нотингем форест, Саутемптон и Брентфорд
Брајтон потопио и престигао Ливерпул на табели, Лопетеги вади Вулвсе из зоне испадањаGetty © Ryan Pierse

Настављају се муке за Ливерпул и Јиргена Клопа, који никако не може бити задовољан новим издањем својих изабраника.

"Црвени" су након пораза од Брентфорда, убедљиво поражени и од Брајтона у гостима.

У веома комбинованом саставу, због бројних повреда и суспензија, Ливерпул је савладан са 3:0.

Брајтон је у прошлом колу савладао Евертон са 4:1, да би сада и други тим из Ливерпула добили са три гола разлике.

Тим који са клупе предводи Роберто Де Зерби, уписао је другу победу, а Ливерпул други пораз заредом, чиме је Брајтон претекао Ливерпул на табели, преузевши седмо место.

Прво полувреме протекло је без постигнутих голова, да би домаћин у другом успео чак три пута да затресе мрежу фаворизованог ривала.

Играо се 47. минут када је Марш погодио на асистенцију Митоме, а само шест минута касније исти играч погодио је за крупних 2:0.

Тачку на меч и оверавање победе донео је Велбек у 82. минуту сусрета.

У осталим мечевима у истом термину, Вулверхемптон је савладао Вест Хем са 1:0, Нотингем форест био бољи од Лестера са 2:0, Саутемптон је у гостима надиграо Евертон у гостима са 2:1, док је у последњем суботњем мечу Брентфорд са 2:0 тријумфовао над Борнмутом.