Шпански тенисер Рафаел Надал остварио је победу у првом колу Аустралијан опена, пошто је био бољи од Британца Џека Дрејпера са 3:1 у сетовима. Руски тенисер Карен Хачанов са 3:0 убедљиво је савладао Шпанца Запату Мираљеса, док је Американац Френсис Тијафо у првом колу надиграо Немца Алтмајера са 3:1
Надал се мучио, па победио Дрејпера, Хачанов рутински против Запате, победа ТијафоаGetty © Quinn Rooney

Знатно теже од очекиваног је Рафаел Надал изборио победу и пласман у друго коло Аустралијан опена.

Шпанац се на терену задржао три сата и 43 минута, колико му је било потребно да савлада Британца Џека Дрејпера.

Већ у првом сету је Дрејпер наговестио да може да се бори са фаворизованим ривалом и првим носиоцем турнира.

Надал је тек у 12. гему успео да направи брејк и освоји први сет са 7:5, након скоро сат времена игре.

Његов противник је свежије изашао и изгледао у наредном сету, што се лако да приметити и по резултату, пошто је Дрејпер други сет освојио са 6:2.

Трећи сет донео је сат времена и пет минута борбу и два брејка Надала, који са 6:4 стиже до предности од 2-1 у сетовима.

Искусно је шпански тенисер знао да у четвртом сету искористи психолошку предност, па је са убедљивих 6:1 успео да приведе меч крају.

У наредном колу Надала чека дуел са Американцем Мекдоналдом, који је савладао сународника Накашиму са 3:2 у сетовима.

Карен Хачанов уписао је рутинску победу у првом колу у Аустралији.

Руски тенисер убедљиво је са 3:0 у сетовима надиграо Шпанца Запату Мираљеса.

Само у првом сету гледала се неизвесност, пошто је Хачанов тек након тај-брејка успео да поведе.

Сат времена и осам минута трајао је први сет, да би руски тенисер наредна два добио за свега 57 минута тениса.

Други је освојио са 6:2, да би у трећем показао доминацију и са 6:0 завршио меч.

Хачанов ће у другом колу играти против Хублера, који је са 3:0 елиминисао Аргентинца Баеза.

Победе у првом колу уписали су и Френсис Тијафо, Јаник Синер, Хуберт Хуркач, Денис Шаповалов...