Богдан и Атланта угасили "врелину", Леброн блистао на "краљев" дан

Српски кошаркаш Богдан Богдановић убацио је осам поена у победи Атланта хокса на домаћем терену над Мајами хитом резултатом 121:113. Нба утакмице одигране на "Мартин Лутер Кинг дан" биле су више него занимљиве
Богдан и Атланта угасили "врелину", Леброн блистао на "краљев" данGetty © Kevin C. Cox

Дефинитивно су "јастребови" изашли из резултатске кризе, о чему најбоље говори податак од четири победе у последњих пет мечева у НБА лиги.

Атланта је у Џорџији савладала екипу Мајамија резултатом 121:113.

Предвођени двојцем Мари-Јанг, који је убацио комбиновано 51 поен (Мари 28, Јанг 24), Хокси су ривала преломили већ у првом полувремену.

Тим Нејта Мекмилана након 24 минута кошарке водио је са 20 поена разлике, а предност су до краја меча одржавали без већих проблема.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић убацио је осам поена у редовима победничке екипе, за 31 минут колико је провео на паркету.

Богдан је имао и пет асистенција, две украдене лопте и један скок.

Мајамију није помогла одлична партија Батлера, који је меч завршио са 34 поена. Адебајо је имао учинак од 20 поена и 13 скокова, док је Хиро убацио 15 поена.

Занимљиве су биле и остале утакмице одигране на "Мартин Лутер Кинг дан", који НБА лига обележава у знак на чувеног борца за људска права.

У знак Кинга, Леброн Џејмс (чији је надимак "краљ) одиграо је једну од најбољих партија ове сезоне.

Леброн је са 48 убачених поена, водио Лејкерсе до победе над Хјустоном резултатом 140:132.

Нападачки обрачун две екипе са Запада, тим из Лос Анђелеса добили су пошто су тек у последњем минуту успели да преломе отпор упорног Хјустона.

Поред Џејмса, истакли су се Весстбрук са 24 и Нан са 15 поена.

У редовима Хјустона најефикаснији су били Шенгун са 33 поена и 15 скокова, Грин са 23, Гордон са 19 и Мартин јуниор са 17 поена.

Мемфис је савладао Финикс са 136:106, на крилима расположених Морента и Бејна, који су убацили 29 и 28 поена, док су се у пораженом тиму истакли Бриџис са 21 и Ејтон са 18 поена.