Србија скупо продала кожу, Норвешка преокретом до победе

Мушка рукометна репрезентација Србије поражена је од селекције Норвешке резултатом 31:28 (14:17) у мечу првог кола групе 3, у другој фази такмичења на Светском првенству у Катовицама
Србија скупо продала кожу, Норвешка преокретом до победе© Tanjug/AP Photo/Piotr Hawalej

Србија је феноменално ушла у меч, па је прво полувреме добила резултатом 17:14, а почетком другог дела меча имала је и пет голова предности - 19:14.

Србија је добро почела меч и повела 2:0, а онда је Норвешка стигла до изједначења, 2:2.

Играло се потом гол за гол, а наша селекција је у деветом минуту пропустила прилику да стигне до три гола предности, 5:3.

Србија је одржавала вођство од два гола, а у 15. минуту наш тим стиже до плус три - 9:6.

После одбрана Дејана Милосављева у 21. минуту, Србија је стигла до плус четири (13:9), и ту предност одржавала готово до одласка на одмор.

Србија је у 35. минуту повела 19:14 после бриљантних одбрана Милосављева.

Међутим, Норвешка је у 39. минуту пришла на само гол заостатка, а након неколико грешака противника, у 43. минуту стигла до изједначења - 22:22.

Само минут касније, Норвешка је први пут повела, 23:22, а онда и увећала предност.

Норвешки голмани су заустављали шутеве наших рукометаша, а Милосављев и Цупара су били немоћни пред противничким играчима.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Милош Орбовић, Богдан Радивојевић и Петар Ђорђић са по пет голова.

У редовима Норвешке најбољи су били Сандер Сагосен и Себастијан Бартхолд, који су постигли по пет голова.

Наша селекција је и поред пораза задржала теоретске шансе за пласман у четвртфинале СП.

Холандија је раније данас победила Катар 32:30, док је Немачка убедљиво савладала Аргентину 39:19.

Немачка и Норвешка имају по шест бодова, Холандија је освојила четири, Србија два, док су Катар и Аргентина без бодова.

Наша селекција ће у суботу играти са Аргентином.

Пласман у четвртфинале СП избориће две најбоље пласиране селекције из сваке групе.

Пласман у четвртфинале доноси квалификације за Олимпијске игре у Паризу 2024. године.

• 19. јан 2023 • 21:59

21:59

Крај меча - 31:28

Србија је одлично играла у првом полувремену, али су Норвежани одиграли савршено у другом, што им је донело победу.

• 21:51

55' Норвешка граби ка победи - 29:24

Норвежани увећавају предност, Србија нема решење у нападу у другом полувремену.

• 21:46

50' Три гола предности за Норвешку - 27:24

Сада Норвежани имају предност од три гола.

• 21:42

46' Преокрет Норвешке - 24:22

Норвешка је дошла до преокрета, а потом увећала предност.

• 21:37

43' Изједначење - 22:22

Норвешка долази до изједначења, Ђерона тражи тајм-аут.

• 21:31

38' Притиска Норвешка - 20:18

Неколико добрих напада Норвешке и неколико јаких одбрана, само два гола предности за Србију.

• 21:27

35' Србија још боља у наставку - 19:14

Србија има пет голова предности!

• 21:24

31' Настављен је меч

Србија има три гола предности.

• 21:03

Полувреме - 17:14

Феноменално полувреме је одиграла Србија - рано су дошли срки рукометаши до предности, а онда исту одржавали до одласка на одмор.

• 20:53

20' Србија одржава предност - 12:9

Сјајна одбрана Милосављева, Србија чува три гола предности.