Сити од 0:2 до 4:2, Холанд, Марез и Алварез режирали преокрет против Тотенхема

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на свом стадиону екипу Тотенхема са 4:2, иако су на полувремену губили са 0:2 у мечу 17. кола Премијер лиге
Сити од 0:2 до 4:2, Холанд, Марез и Алварез режирали преокрет против ТотенхемаGetty © Shaun Botterill

Феноменалан дерби кола играо се на "Етихаду", у оквиру одложеног кола Премијер лиге.

Имао је Тотенхем предност од 2:0 на полувремену, али су "грађани" успели да режирају невероватан преокрет.

"Петлови" су у самом финишу првог дела меча успели да постигну два поменута поготка.

Стрелци су били Кулушевски у 44. и Емерсон у другом минуту надокнаде првог дела игре.

Деловало је да се "грађанима" спрема нови кикс у трци за лидерску позицију на табели.

Ипак, Сити се није предавао, већ у друго полувреме ушао као потпуно другачија екипа.

Већ у 51. минуту је Алварез смањио на 2:1 и донео нову енергију својој екипи, која је два минута касније, преко Холанда, стигла до изједначења.

Играо се 63. минут када је Марез погодио и комплетирао преокрет домаћег тима.

Тачку на меч и победу од 4:2 тиму из Манчестера ставио је Марез другим голом на мечу.

Сити је победом успео да дође до 42. бода и приђе на пет заостатка од лидера Арсенала, који је први на табели.

Тотенхем је остао на петом месту са 32 бода.