Бостон након продужетка бољи од Лејкерса, Богдановић скроман у поразу Атланте

Кошаркаши Бостон селтикса савладали су након продужетака екипу ЛА лејкерса са 125:121 у правом кошаркашком класику НБА лиге. Српски кошаркаш Богдан Богдановић постигао је девет поена у поразу Атланте од ЛА клиперса резултатом 120:113
Бостон након продужетка бољи од Лејкерса, Богдановић скроман у поразу АтлантеGetty © Maddie Meyer

Сјајан окршај две најтрофејније екипе у историји НБА лиге, имали су синоћ Селтикси и Лејкерси у "Ти-Ди Гардену".

Након константне резултатске клацкалице, победник није био познат након 48 минута, па су се играли продужеци.

Лејкерси су на полувреме однели шест поена предности, које је домаћин анулирао у трећој деоници.

Четврта је донела право "усијање" на паркету, пошто су виђени спектакуларни потези на обе стране.

Победника у регуларном делу није било, а домаћи тим је у додатном периоду славио са 20:16.

Бостон су до победе предводили Џејлен Браун са 37 и Џејсон Тејтум са 30 поена.

Одличну ролу одиграо је са клупе Малком Брогдон, убацивши 26 поена.

Лејкерсима није помогла још једна маестрална партија Леброна Џејмса, који је меч завршио са 41 поеном, девет скокова и осам асистенција.

Недостајала је "краљу" адекватна помоћ, пошто су остали најбољи стрелци Лејкерса били Дејвис са 16 и Беверли са 15 поена.

Други тим из Лос Анђелеса, ЛА клиперси, уписали су победу на гостовању у Атланти.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић постигао је девет поена у редовима домаћег тима, у којем су се истакли Тре Јанг са 13 и Џош Колинс са 16 поена.

Клиперси су били предвођени одличним Кавајем Ленардом, који је меч завршио са 32 поена, док је Пол Џорџ убацио 23.