Партизан се поигравао са АСВЕЛ-ом и уписао убедљиву победу

Кошаркаши Партизана убедљиво су на свом паркету савладали екипу АСВЕЛ-а са 92:71 у мечу 22. кола Евролиге
Партизан се поигравао са АСВЕЛ-ом и уписао убедљиву победу© ATA Images

Импресивна и убедљива победа изабраника Жељка Обрадовића против екипе АСВЕЛ-а.

На прави начин је Партизан приредио реванш француском тиму, пошто га је „прегазио“ у препуној „Штарк арени“ у Београду.

Гости су се држали тек половину прве четвртине, у популарном одмеравању снага две екипе.

У финишу прве и почетком друге деонице, Партизан је олако стекао осетнију предност, која је варирала од осам до десет поена.

На крилима расположених Пантера, Ексума и Нанелија, Партизан се одлепио од противника и потпуно преузео контролу меча.

На полувреме се отишло са 14, а на крају треће четвртине чак 25 поена предности за црно-беле.

Доминирао је Партизан над противником у сваком аспекту игре, толико да француски тим у везаним нападима није успевао да пренесе лопту на половину српског тима.

Фантастична игра на обе стране паркета, атрактивни потези и на крају убедљиву победу приредили су кошаркаши Партизана својим навијачима, који су поново до краја испунили дворану.

Кевин Пантер предводио је стрелце домаћих са 22 поена, а расположени су били и Ексум са 13 и Лесор са 12 поена.

Код АСВЕЛ-а двоцифрени су били Понс и Фол са по 14 поена, као и Бост који је убацио 12 погодака.

Партизан је стигао до 11. победе у 22 одигране утакмице, док је АСВЕЛ остао на осам тријумфа и 14 пораза.

• 31. јан 2023 • 22:20

22:20

Крај меча: Партизан - АСВЕЛ 92:71

Готов је меч, Партизан је дошао до новог тријумфа у Евролиги, овога пута против екипе АСВЕЛ-а и то на више него убедљив начин.

• 21:58

31' - Почела је последња четвртина

Партизан са потпуном контролом меча улази у последњих 10 минута меча.

• 21:53

Крај треће четвртине: Партизан - АСВЕЛ 76:54

Партизан је потпуно разбио гостујућу екипу и има више него убедљиво вођство пред почетак последње четвртине.

Црно-бели су на прагу 11. победе у досадашњој евролигашкој сезони.

• 21:37

23' - Партизан "гази" преко АСВЕЛ-а

Посед за поседом, Партизан задаје муке противнику на обе стране паркета.

Црно-бели праве серију 7:0, пошто су три пута одузели лопту противнику и поентирали лако на другој страни, па сада воде са максималних 19 поена - 57:38.

• 21:31

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвертина...

• 21:17

Полувреме: Партизан - АСВЕЛ 50:36

Поптуно екипа Партизана контролише темпо меча и резултат, па након првих 20 минута води са 14 поена.

Кевин Пантер са 17 поена предводи стрелце српске екипе, а расположени су и Ексум са 11 и Нанели са осам поена.

У редовима АСВЕЛ-а истичу се Бост са осам и Фал са шест поена.

• 21:09

17' - Партизан иде на +16

У сваком сегменту игре Партизан у овим тренуцима надиграва противника и стиже до максималних 16 поена предности

• 20:50

Крај прве четвртине: Партизан - АСВЕЛ 25:16

Након 10 минута кошарке, Партизан има девет поена предности.

Средином прве четвртине изабраници Жељка Обрадовића заиграли су за класу боље од ривала и брзо стекли предност која је на моменте износила и 10 поена.

• 20:39

5' - Блага предност Партизана, Пантер распуцан

Црно-бели воде са 11:9 након пет минута у првој четвртини.

На сјајан начин је меч отворио капитен Партизана Кевин Пантер, који је већ постигао девет поена.