Лилард бројао до 42, Тејтум и Браун срушили Бруклин, Сабонисова симултанка

Кошаркаш Порталнда Демијан Лилард, постигао је 42 поена у победи над Мемфисом резултатом 122:112 и тако био најбољи стрелац вечери у НБА лиги
Лилард бројао до 42, Тејтум и Браун срушили Бруклин, Сабонисова симултанкаGetty © Justin Ford

Трејлблејзерси су након преокрета дошли до победе над Мемфисом на гостујућем паркету.

Традиционално, Демијан Лилард имао је сјајно друго полувреме и последњу четвртину, коју су гости добили резултатом 38:22 и тако дошли до победе.

Лилард је меч завршио са 42 поена, осам скокова и 10 асистенција.

Помоћ је имао у Сајмонсу који је убацио 26 и Гренту који је постигао 18 поена.

Код домаћих најефикаснији су били Морент са 32 поена, 12 асистенција и девет скокова и Џексон јуниор са 18 поена.

Дерби вечери у НБА лиги играли су екипе Бостона и Бруклина, а победу су однели Селтикси.

Домаћа екипа је у "Ти-Ди Гардену" више него убедљиво савладали ривала у Источној конференцији резултатом 139:96.

Двојац Тејтум-Браун водио је тим из Масачусетса до тријумфа постигавши 31 и 26 поена.

Бледи Бруклин поентерски су предводили Ирвинг са 20 и Томас са 19 поена.

Сакраменто кингси наставили су одличне партије и овога пута славили над Сан Анотнио спарсима.

Предвођени маестралним Сабонисом, који је имао учинак од 34 поена и 11 асистенција, дошли до нове победе.

Поред литванског центра, истакао се и плејмејкер Фокс, који је постигао 31 поен и имао 10 асистенција.