Дортмунд пропустио шансу да буде лидер, поражен и Унион Берлин

Фудбалери Борусије Дортмунд поражени су на гостовању код Келна од истоимене екипе са 3:2 у осмом колу Бундеслиге. Пораз је уписала и екипа Унион Берлина, која је са 2:0 изгубила од Ајнтрахта у Франкфурту.
Дортмунд пропустио шансу да буде лидер, поражен и Унион БерлинAP © Martin Meissner

Дортмунд је пропустио прилику да преузме лидерску позицију на табели, пошто је доживео неочекивани пораз на гостовању у Келну.

У 31. минуту је Брандт погодио за госте, али је у другом полувремену, Келн у размаку од три минута постигао два гола.

Каинц је у 53. погодио за 1:1, да би Тигес у 56. минуту донео преокрет домаћем тиму.

Играо се 71. минут када је Љубичић повисио на великих 3:1 за Келн.

Дортмунд је успео да смањи заостатак у 78. минуту, када је Шмитс постигао аутогол, али било је то све од гостију у овом мечу.

Пораз у осмом колу остварио је и лидер на табели у Бундеслиги, екипа Унион Берлина.

Унион је поклекао на гостовању у Франкфурту, где их је Ајнтрахт савладао са 2:0

Геце је у 12. минуту донео домаћем тиму предност, а коначан резултат постављен је већ у 42. минуту, када је стрелац био Линдстром.

У осталим мечевима, Фрајбург је савладао Мајнц са 2:1, Лајпциг био убедљив против Бохума са 4:0, Волфсбург је надиграо Штутгарт са 3:2, док је Вердер декласирао Менхенгладбах са 5:1.