Кошаркаши Бостон селтикса савладали су екипу Мемфис гризлијса са 119:109, док су Торонто репторси били бољи од Детроит пистонса са 119:118 у мечевима НБА лиге
НБА у сенци НФЛ-а, Бостон срушио Мемфис, Торонту неизвесна завршница са Детроитом© Brian Fluharty

Због НФЛ Супербоула, само две утакмице НБА лиге одигране су у ноћи између недеље и понедељка.

Дерби вечери играли су Бостон и Мемфис у "Ти-Ди Гардену".

Домаћин је однео победу резултатом 119:109, одличном партијом пре свега у другој и последњој четвртини.

Мемфис је имао кош предности након 12 минута кошарке, али је Бостон другу деоницу добио резултатом 35:20 и са осетнијом разликом отишао на полувреме.

Гризлији су узвратили одличном игром у трећој четвртини и успели да ухвате потпуни прикључак.

Тим из Масачусетса ипак је, на одушевљење домаће публике, одлично играо у последњој деоници, у којој је био бољи са 37:28, чиме је дошао до победе.

Бостон је имао чак осморицу двоцифрених стрелаца, а најефикаснији су били Вајт са 23, Хаусер са 20 и Тејтум и Хорфорд са по 16 поена.

У редовима Мемфиса истакли су се Морент са 25 и Бејн са 18 поена.

Други меч вечери донео је дуел Торонта и Деторита у Канади.

Домаћини су славили у веома неизвесној завршници поеном разлике, пошто се сусрет завршио резултатом 119:118.

Ван Влит је предводио стрелце победничког тима са 35 поена, док је Сијакам убацио 28.

Код гостију, Богдановић је постигао 33, а Буркс 21 поен.