У ноћи између среде и четвртка по европском времену одиграно је девет НБА утакмица, али вече је обележио ипак један окршај
Спектакуларни окршај Јокића и Дончића, али тријумф је ипак припао репрезентативцу СрбијеGetty © Ronald Martinez / Staff

Kошаркаши Денвер Нагетса победили су Далас Мавериксе резултатом 118:109, а Никола Јокић и Лука Дончић показали зашто су у самом врху светске кошарке.

Јокић је поново предводио Нагетсе са новим трипл-дабл учинком са 14 поена, 13 скокова и 10 асистенција.

Денвер је забележио трећи тријумф заредом и тако остао на лидерској позицији Западне конференције.

С друге стране, у тиму Даласа, апсолутно најдоминантији је био Лука Дончић. Кошаркаш српско-словеначког порекла  постигао је 37 поена, забележио 9 асистенција и четири скока, али ни то није било довољно Даласу да прекине лошу серију од сада већ три везана пораза.

Денвер је кључну предност стекао у другој четвртини, коју је решио у своју корист резултатом 35:19. Почетком последње четвртине домаћи тим је у два наврата водио са 21 поеном разлике, а Далас је до краја успео само да смањи резултат.

Поред Јокића у победничком тиму истакао се и Грин са 24, као и Портер Џуниор који је убацио два поена мање.