Холанд наставио терор, Влаховић стрелац у победи Јувентуса

Фудбалери Манчестер ситија прегазили су на свом терену Копенхаген – 5:0 у мечу трећег кола групне фазе Лиге шампиона. Јувентус савладао Макаби из Хаифе са 3:1, а међу стрелцима се нашао и Душан Влаховић.
Холанд наставио терор, Влаховић стрелац у победи ЈувентусаAP © Dave Thompson

Сити је у Манчестеру дочекао Копенхаген и врло брзо је постало јасно да се гости неће добро провести.

У седмом минуту је Сити дошао до предности, преко феноменалног Ерлинга Холанда.

И други гол, у 32. минуту меча, дело је корпулентног нападача, који је у невероватној голгетерској серији.

Трећи гол у првом полувремену за Сити је постигао гостујући играч, Давид Хочолава је затресао своју мрежу.

У наставку су погађали Ријад Махрез и Хулијан Алварез и тако потврдили убедљиву победу „грађана“.

И у другом мечу исте групе је виђено пет голова.

Дортмунд је у Андалузији савладао Севиљу са 4:1.

Баш као и у Манчестеру, питање победника у Севиљи је било решено после првог дела игре, пошто су „милионери“ имали убедљиву предност.

Гереиро је у шестом минуту донео предност гостима, повисио је Белингем у 41, а два минута касније је мрежу затресао Адејеми.

Ен Несири је у наставку донео наду, али је Јулијан Брант отклонио све недоумице у 75. минуту меча.

Јувентус је на свом терену био бољи од Макабија из Хаифе са 3:1.

Рабио је донео „старој дами“ предност у 35. минуту, а на 2:0 је повисио Душан Влаховић у 50.

Још једном је српски репрезентативац затресао мрежу, али је његов други гол поништен због офсајда.

Макаби је смањио преко Давида у 75. минуту, а коначан резултат поставио је Рабио, другим голом, у 83. минуту.

Асистент код сва три гола Јувентуса био је Анхел ди Марија.

У другом мечу групе састали су се Бенфика и ПСЖ, а резултат у Лисабону је био 1:1.

Лео Меси је у 22. минуту донео предност „свецима“, а домаћин је дошао до изједначења аутоголом Данила у 41. минуту.

Мадридски Реал је на свом терену победио Шахтјор са 2:1, а сви голови су виђени у првом делу игре.

Родриго и Винисијус су погађали за Реал, а пораз гостију ублажио је Зубков.

У другом мечу групе, Лајпциг је са 3:1 савладао Селтик.

Нкунку је донео Лајпцигу предност, а изједначио је Жота. Андре Силва је са два гола обезбедио тријумф немачкој екипи.

Челси је био убедљив на свом терену против Милана – 3:0, а стрелци су били Фофана, Обамејанг и Џејмс, док је Салцбург, голом Окафора са пенала, савладао загребачки Динамо са 1:0.