Дортмунд искористио кикс Бајерна, сан о титули је жив

Фудбалери Борусије из Дортмунда савладали су Херту са 4:1 у утакмици 21. кола Бундеслиге
Дортмунд искористио кикс Бајерна, сан о титули је живGetty © Lars Baron

"Милионери" су искористили пораз Бајерна и новом победом у Бундеслиги изједначили се са Баварцима по броју бодова.

Борусија је после првих 45 минута имала два гола предности, пошто су мрежу затресли Адејеми и Мален.

Тусар је смањио на старту другог дела игре, али су у завршници погађали Ројс и Брандт и тако обезбедили велику победу Дортмунду.

Узбудљиво је било у Леверкузену, гдеје Мајнц савладао домаћи Бајер са 3:2.

Тапсоба није искористио пенал у 23. минуту, па су гости дошли до предности три минута касније.

Амири је изједначио у 32. минуту, али је Мајнц имао предност на полувремену, пошто је Бареиро у надокнади затресао мрежу.

Шик је донео наду у преокрет у 58. минуту, али су у завршници гости дошли до читавог плена.

Адли је искључен, а пенал је искористио Ингвартсен.

На првом данашњем мечу, између Униона и Шалкеа, није било голова.