Напредак победио Нишлије на отварању 23. кола СЛС

Фудбалери Напретка победили су у Kрушевцу екипу Радничког из Ниша резултатом 2:0 у првом мечу 23. кола Суперлиге Србије
Напредак победио Нишлије на отварању  23. кола СЛС© FK Napredak

Голове за Напредак постигли су Марко Шарић у 55. минуту из пенала и Небојша Бастајић у 65.

Оба тима су меч завршила са по десеторицом фудбалера. Фудбалер Радничког Никола Андрић је искључен у 54. минуту, а играч Напретка Марко Путинчанин је морао меч да напусти десет минута
касније због два жута картона.

Напредак је тренутно 11. на табели СЛС са 22 бода, док је Раднички 12. са такође 22 бода.

Раднички ће у наредном колу у Нишу играти са Војводином, док ће Напредак гостовати Младости у Новом Саду.
Данас ће бити одигран још један меч 23. кола СЛС, а у Београду ће се од 16.30 часова састати Вождовац и Младост из Лучана.

Сутра ће од 16 сати у Новом Саду играти Војводина и Радник, а у Београду ће се од 18 часова састати Чукарички и Kолубара.

Лидер Суперлиге Србије и актуелни шампион, Црвена звезда ће у суботу од 14 сати гостовати Јавору у Ивањици, а два сата касније ТСЦ ће на свом терену дочекати Спартак. Нови Пазар ће од 18 часова играти са екипом Младости из Новог Сада.

Последњи меч, 23. кола СЛС на програму је у недељу од 16.30 часова, а Партизан ће у Београду дочекати крагујевачки Раднички.

Прво место на табели СЛС држи Црвена звезда са 60 бодова, док је Партизан други са 49.