Безидејни Интер пао у Болоњи, Милан сигуран против Аталанте

Фудбалери Болоње савладали су на свом стадиону екипу Интера са 1:0 у мечу 24. кола Серије А
Безидејни Интер пао у Болоњи, Милан сигуран против АталантеGetty © Alessandro Sabattini

Иако је деловало да су ушли у нешто бољу форму, фудбалери Интера су то брзо демантовали.

Након победа над Удинезеом и Портом, доживели су пораз од Болоње у Серији А.

Поприлично лоше деловали су изабраници Симонеа Инзагија на стадиону "Ренато Дал'ара".

Болоња је већ у 12. минуту затресла мрежу гостију, али је погодак поништен због офсајда.

Што нису успели тада, јесу у 76. минуту, када је Орсолини погодио и донео предност свом тиму.

Домаћин је био опаснија екипа, са већим бројем конкретнијих шанси, иако су били аутсајдери.

Болоња је стигла до победе и 35. бода, којим заузимају седмо место на табели Серије А.

Интер остаје на 47, што је довољно за друго место, 18 бодова мање од лидера Наполија и само три више од трећепласиране Роме.

Салернитана је са 3:0 савладала Монцу, док су Удинезе и Специја одиграли нерешено - 2:2.

У последњем данашњем мечу, Милан је са 2:0 савладао Аталанту.

"Росо-нери" су до предности дошли у 26. минуту, аутоголом Мусоа.

Победу је потврдио Месија у 86. минуту меча.