Џеко срушио Михајловића!

Фудбалери Интера победили су у гостима екипу Сасуола са 2:1 у утакмици деветог кола Серије А.
Џеко срушио Михајловића!AP © Massimo Paolone/LaPresse

Оба гола за Интер постигао је Един Џеко у 44. и 75. минуту. Једини стрелац за домаћи тим био је Давиде Фратеси у 60. минуту.

Милански клуб је овим тријумфом прекинуо низ од два пораза у италијанском првенству.

Репрезентативац БиХ је постао најстарији фудбалер у историји Серије А, који је дао два гола на једној утакмици (36 година и 205 дана).

Он је оборио рекорд који је од 2005. држао некадашњи репрезентативац наше земље Синиша Михајловић, када је постигао два поготка против Роме.

Џеко је са ова два гола стигао до 101. поготка у Серији А. Он је постао трећи најстарији фудбалер, који је стигао до сто и више голова у Калчу.

Старији од њега су били Горан Пандев (37 година и 267 дана) и Серђо Пелисије (37 година и 243 дана).

Интер је тренутно седми на табели Серије А са 15 бодова, док је Сасуоло девети са три бода мање.

„Неразури“ ће у наредном колу дочекати Салернитану, док ће Сасуоло гостовати код Аталанте.