Спектакл у „Дер Класикеру“, Борусија у последњој секунди до ремија

Фудбалери Борусије и Бајерна одиграли су у Дортмунду нерешено 2:2 у „Дер класикеру“ у оквиру деветог кола Бундеслиге.
Спектакл у „Дер Класикеру“, Борусија у последњој секунди до ремијаAP © Martin Meissner

Традиционално, немачки дерби Борусије и Бајерна није разочарао, већ је донео прегршт неизвесности и узбудљивог фудбала.

Имао је Бајерн вођство од 0:2, и победу у ногама, али је домаћин, на радост „жутог зида“, успео у последњој секунди меча да дође до ремија.

Гости су у 33. минуту први стигли до гола, када је Горецка са дистанце затресао мрежу тима из Дортмунда.

У 53. минуту, Сане је постигао њему знан погодак, када је левом ногом са ивице шеснаестерца снажно и прецизно проследио лопту у гол.

Дортмунд је у последњих 15-ак минута меча успео да постигне два гола и дође до бода.

У 74. минуту је Модест упослио Мукока, а овај голом дао наду свом тиму.

Након што је Модест у 88. минуту промашио веома изгледну прилику, деловало је да ће Бајерн доћи до сва три бода.

Ипак, у петом минуту надокнаде, Шлотербек је центрирао у срце шеснаестерца Бајерна, а тамо Модест овога пута добро реагује и постиже погодак за 2:2.

Након девет одиграних мечева, Бајерн и Дортмунд имају по 16 освојених бодова, што их сврстава на позиције три и четири на табели Бундеслиге, са четири бода заостатка за лидером Унион Берлином.