Рома изнервирала и победила "стару даму"

Жозе Мурињо сјајно поставио тактику и три бода остала су на "Олимпику"
Рома изнервирала и победила "стару даму"© Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Фудбалери Роме победили су минималним резултатом (1:0) екипу Јувентуса, у дербију који је обележио 25. коло италијанске Серије А.

"Вучица" је наставила да се бори за Лигу шампиона, уједно наставивши кошмарну сезону великана из Торина.

Одлучујући тренутак догодио се почетком другог полувремена, када је Ђанлука Манчини постигао победносни погодак.

Крилни играч Роме фантастично је шутирао са неких двадесетак метара и погодио супротни доњи угао.

До краја сусрета Јувентус је покушавао, али није успео да изједначи.

Душан Влаховић је одиграо читав меч, али се није прославио, док је Филип Костић замењен у 77. минуту. На другој страни, Немања Матић је био у везном реду свих 90 и кусур минута.

У самој завршници индиспонирани Мојзе Кин је направио глупост и добио директан црвени картон, само што је ушао у игру.

"Стара дама" је пала на осму позицију са 35 бодова, седам мање од Аталанте која је на месту које води у Европу.

Рома је скочила на четврто место са 47.

Претходно је Интер погоцима Хенриха Мхтаријана и Лаутара Мартинеза лако изашао на крај са Лећеом – 2:0.

Специја и Верона, односно Сампдорија и Салернитана су одиграле без голова, па је тако Дејан Станковић дошао до бода после два узастопна пораза.