Ко је тренер, а ко играч? Јокић објашњава Мелоуну тактику Денвера

Никола Јокић познат је као играч са огромном кошаркашком интелигенцијом, што говори и детаљ на полувремену меча Денвера и Торонта, када је са тренером Мајком Мелоуном дискутовао о тактици тима из Колорада
Ко је тренер, а ко играч? Јокић објашњава Мелоуну тактику Денвера© Screenshot/twitter/brasilcoast2

Није превише чест случај да се играчи мешају у тренерски посао у НБА лиги.

Тек неки од најбистријих и интелигентнијих умова, дохватали су се тренерске табле током играчке каријере и објашњавали саиграчима шта би требало да ураде.

Никола Јокић је неко ко савршено разуме улоге и задужења како своја, тако и својих тимских колега.

На паузи за полувреме на мечу Денвера и Торонта, Јокић је објашњавао тренеру Нагетса Мајку Малоуну нешто око тактичких замисли тима из Колорада.

Дискусија је очигледно уродила плодом, пошто је Денвер уписао победу резултатом 118:113.

Јокић је меч завршио са 17 поена, 13 скокова и девет асистенција, уз само осам узетих шутева ка кошу ривала.

Нагетси су уписали 46. победу и уз 19 пораза заузима убедљиво прво место на табели Западне конференције НБА лиге.