Челси срушио Дортмунд за четвртфинале Лиге шампиона, Бенфика "раскомадала" Бриж

Позната су прва два учесника наредне нокаут фазе најјачег фудбалског такмичења на свету
Челси срушио Дортмунд за четвртфинале Лиге шампиона, Бенфика "раскомадала" БрижGetty © Clive Rose / Staff

Фудбалери Челсија и Бенфике први су учесници четвртфинала Лиге шампиона, пошто су у уторак увече победама на домаћим теренима успели да елиминишу Клуб Бриж и Борусију Дортмунд.

Челси је у звучнијем од два сусрета успео да надокнади заостатак 0:1 из првог меча и победом 2:0 на "Стамфорд бриџу" обезбеди место међу осам најбољих тимова Европе.

Рахим Стерлинг је донео "плавцима" предносту 43. минуту, док је Каи Хаверц десет минута касније из пенала дуплирао предност. Његов први пенал није био успешан, али је после гледања снимка, судија утврдио да Немац мора поново да шутира због превременог изласка голмана са гол-линије.

Хаверц је био прецизан из тог покушаја, стигавши до, испоставиће се, одлучујућег поготка.

Са друге стране, на мечу Бенфика - Клуб Бриж није било никакве драме. Португалци су славили 5:1 и то после тријумфа 2:0 у Белгији пре три седмице. Голове за Бенфику су постигли Рафа Силва, Гонсало Рамош (два), Жоао Марио и Давид Нерес, док је Бјорн Мејер у финишу само успео да ублажи убедљив пораз Брижа.