Бајернови дефанзивци се распуцали, Дортмунд и Шалке поделили бодове

Фудбалери минхенског Бајерна савладали су на свом стадиону екипу Аугзбурга са 5:3 у мечу 24. кола Бундеслиге
Бајернови дефанзивци се распуцали, Дортмунд и Шалке поделили бодовеGetty © Alexander Hassenstein

Права голеада виђена је на "Алијанц арени" у Минхену у мечу домаћег Бајерна и гостију из Аугзбурга.

Тим Јулијана Нагелсмана до победе је дошао углавном головима својих дефанзиваца.

Почело је одлично по Аугзбург, који је већ у трећем минуту повео голом Берише.

Играо се 15. минут када је Кансело донео изједначење, а до краја првог дела утакмице, тим из Минхена је постигао још три гола и тако практично решио питање победника.

У два наврата погашао је Павар, прво у 19, а потом и у 35. минуту.

Последњи моменти првог полувремена донели су гол Санеа, којим је Бајерн на паузу однео убедљивих 4:1.

Бериша је учинио меч занимљивим у 60. минуту, када је постигао свој, као и Аугзбургов други гол на мечу.

У 74. минуту је Дејвис повисио на 5:2, да би у трећем минуту надокнаде Кардона поставио коначних 5:3 за Бајерн.

У осталим мечевима Ајнтрахт и Штутгарт одиграли су нерешено 1:1, исто као и Херта и Мајнц, док је Лајпциг са 3:0 био бољи од Менхенгладбаха.

У великом дербију Бундеслиге, Шалке и Дортмунд су одиграли нерешено - 2:2.

Шлотербек је донео предност гостима у 38. минугу, али је Шалке изједначио преко Бултера у 50.

Гереиро погађа десет минута касније за ново вођство "милионера", али домаћи долазе до бода у 79. минуту, када се у стрелце уписао Караман.