Арсеналов "плес" прејак за Фулам, кикс Јунајтеда против "фењераша"

Фудбалери Арсенала остварили су убедљиву победу од 3:0 на гостовању код екипе Фулама, у мечу 27. кола Премијер лиге. Манчестер јунајтед је одиграо нерешено са Саутемптоном без постигнутих голова
Арсеналов "плес" прејак за Фулам, кикс Јунајтеда против "фењераша"Getty © Clive Rose

Наставља чета Микела Артете да крупним корацима граби ка титули у домаћем првенству.

Нова "жртва" Арсенала био је Фулам, којег су "тобџије" у градском дуелу савладали у гостима са 3:0.

Расположени су били фудбалери гостију од самог старта меча, а до предности су дошли у 21. минуту, када је погодио дефанзивац Габријел.

Само пет минута касније, Мартинели је повисио на 2:0, а до краја првог дела игре, Арсенал је постигао и трећи погодак и решио све дилеме око три бода на овом мечу.

Стрелац трећег гола био је Одегард у надокнади првог полувремена.

У другом делу утакмице, Арсенал је приводио меч крају без већих проблема.

"Тобџије" су дошле до 66. бода, чиме имају пет више од другопласираног Ситија.

Фулам је остао на 39 бодова и осмом месту на табели.

Манчестер јунајтед кикснуо је на домаћем терену против Саутемптона.

Каземиро је већ у 34. минуту добио директан црвени картон, чиме су "црвени ђаволи" остали са играчем мање.

Саутемптон је имао бројчану предност, али није успео да постигне погодак и то искористи, па је меч завршен без голова.

Јунајтед је остао на трећем месту са 50 бодова, док је Саутемптон последњепласирани тим Премијер лиге са 22 бода.