Јокић маестралном партијом прекинуо низ пораза Денвера

Српски кошаркаш Никола Јокић, остварио је учинак од 30 поена, 10 скокова и девет асистенција у победи Денвер нагетса на гостовању код Детроит пистонса од 119:100
Јокић маестралном партијом прекинуо низ пораза ДенвераGetty © Matthew Stockman

Денвер је напокон одиграо утакмицу у којој је оправдао статус лидера Западне конференције НБА лиге, те тако прекинуо низ од четири узастопна пораза.

Нагетси су, на крилима Николе Јокића, до тријумфа у "Мотор граду" дошли након преокрета и сјајне последње четвртине.

Детроит је већим током меча пружао одличан отпор.

Прву четвртину Денвер је добио са 29:26, да би се на полувреме отишло са шест поена предности у корист домаће екипе.

Нагетси су у трећој четвртини успели да направе резултатски баланс, да би у последњој деоници потпуно преузели команду над утакмицом.

Тим из Колорада је последњи период добио са 33:14, те на крају славио са убедљивих 19 поена разлике.

Никола Јокић је још једном одиграо маестралан меч, остваривши дабл-дабл учинак.

Центар из Сомбора постигао је 30 поена, имао 10 скокова и девет асистенција, за нешто више од 34 минута проведених на паркету.

Све то, Јокић је остварио уз одличан проценат шута из игре, који је износио 14 од 18 и само једном изгубљеном лоптом.

Поентерску помоћ имао је у Калдвел-Поупу који је убацио 20 и Марију који је меч завршио са 19 поена.

Детроит није имао изразито расположеног стрелца, што их је коштало победе у овом мечу.

Најефикаснији су били Мекгрудер са 20, Дурен са 15 и Вајзмен са 14 поена.

Нагетси су стигли до 47. победе, те уз 23 пораза убедљиво заузимају прво место на Западу, док је Детроит остао на само 16 победа и чак 55 пораза, те је убедљиво последњепласирани тим Источне конференције.