Пораз Денвера у "Гардену", дабл-дабл Јокића

Кошаркаши Денвер нагетса поражени су на гостовању код Њујорк никса са 116:110 у мечу НБА лиге. Српски центар Никола Јокић имао је учинак од 24 поена, 10 скокова и осам асистенција
Пораз Денвера у "Гардену", дабл-дабл ЈокићаGetty © Matthew Stockman

Није успео Денвер да веже другу узастопну победу у НБА лиги.

Након четири узастопна пораза, Нагетси су у прошлом мечу након преокрета савладали Детроит.

Ипак, брзо се тим из Колорада вратио на погрешан колосек, поразом у "Медисон Сквер Гардену" од екипе Њујорк никса.

Никси су били бољи у првој четвртини, као и у читавом другом полувремену.

Денвер је најбољу кошарку пружао у других 12 минута меча, што није било довољно за озбиљнији резултат на гостовању.

Српски кошаркаш Никола Јокић имао је дабл-дабл учинак од 24 поена, 10 скокова и осам асистенција, за нешто више од 34 минута колико је провео на терену.

Поентерску помоћ имао је у Марију који је убацио 25 поена, као и Гордону који је меч завршио са 14 поена.

Никсе су до победе предводили Брансон са 24, Берет са 21 и Рендл са 20 поена.

Упркос новом поразу, Денвер је остао првопласирани тим Западне конференције НБА лиге са скором од 47 победа и 24 пораза.

Њујорк никси су петопласирани тим Истока са 42 победе и 30 пораза.