Италија немоћна против Енглеске, Кејн апсолутни рекордер

Фудбалери Италије поражени су као домаћини од селекције Енглеске са 2:1, у дерби мечу првог кола групе Ц квалификација за Европско првенство
Италија немоћна против Енглеске, Кејн апсолутни рекордерGetty © Michael Regan

Стадион "Дијего Армандо Марадона" у Напуљу био је успуњен до последњег места у мечу Италије и Енглеске.

Реванш финала Европског првенства од пре три године, још једном је донео прегршт узбуђења и одличан меч.

"Горди албион" овога пута однео је победу резултатом 2:1.

Играо се 13. минут када је Рајс донео гостујућој селекцији предност.

Хари Кејн исписао је историју у 44. минуту сусрета.

Наиме, енглески нападач био је прецизан са беле тачке, чиме је постигао 54. гол у репрезентативном дресу.

Кејн је тако престигао Вејна Рунија на лидерској позицији најбољих стрелаца у историји репрезентације Енглеске.

Италија је у другом полувремену успела да смањи на 2:1 и учини финиш меча узбудљивим.

Ретеги је био прецизан у 56. минуту, али је било то све што су "Азури" урадили на овом мечу.

Домаћој селекцији није помогао ни црвени картон Шоа у 80. минуту, пошто се Енглеска одбранила и однела победу.

У другом мечу Групе Ц, Северна Македонија је савладала Малту са 2:1.

Остали мечеви квалификација за Европско првенство, које се наредне године одржава у Немачкој, донели су следеће резултате:

Казахстан - Словенија 1:2
БиХ - Исланд 3:0
Данска - Финска 3:1
Португал - Лихтенштајн 4:0
Сан Марино - Северна Ирска 0:2
Словачка - Луксембург 0:0