Казахстан од пораза до историјске победе за 16 минута

Фудбалска репрезентација Казахстана победила је у Астани селекцију Данске резултатом 3:2 у мечу групе Х квалификација за Европско првенство
Казахстан од пораза до историјске победе за 16 минута© Tanjug/AP photo

Данска је после првог полувремена водила 2:0 головима Расмуса Хојлунда у 21. и 36. минуту.

Али, домаћа селекција је од 73. до 89. минута постигла три гола и тако дошла до огромне победе.

У стрелце су се уписали Бахтијор Зајнутдинов у 73. из пенала, Ашкат Тадиберген у 86. и Абат Ајмбетов у 89. минуту.

Казахстан је меч завршио са фудбалером мање, пошто је Ајмбетов у последњим тренуцима утакмице добио црвени картон.

Главни судија меча у Астани био је српски арбитар Новак Симовић.

Кахастан ће у наредном колу, 16. јуна гостовати селекцији Сан Марина, док ће Данска дочекати Северну Ирску.

У групи Х касније вечерас ће играти Словенија - Сан Марино и Северна Ирска - Финска.

Северна Ирска, Данска, Словенија и Казахстан имају по три бода, док су Финска и Сан Марино без бодова.