Јунајтед коначно показао ђаволску страну, „певци“ очерупани на Театру снова

Навијачи „црвених ђавола“ могли су да уживају у представи на „Театру снова“, а врло лако тријумф је могао да буде убедљивији.
Јунајтед коначно показао ђаволску страну, „певци“ очерупани на Театру сноваAP © Dave Thompson

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Тотенхем (2:0), у дерби мечу 12. кола Премијер лиге.

Чињеница да је Иго Лорис био најбољи појединац у редовима гостију, довољно говори како су „певци“ одиграли овај сусрет.

Редом је заустављао покушаје Фреда, Антонија, Маркуса Рашфорда, Бруна Фернандеса, Лука Шоа, Каземира – све то само у првом полувремену.

Најбољу прилику за Тотенхем у првом делу меча имао је Хари Кејн, у завршници, али је Де Хеа био опрезан.

Јунајтед је до вођства стигао у 47. минуту. Дајер је изгубио лопту, домаћи су стигли до ивице казненог простора, Фред је шутирао, а Дејвис катастрофално реаговао и скренуо лопту у мрежу свог тима.

Изабраници Ерика тен Хага дуплирали су предност у 69. минуту, Фред је опет био један од најзаслужнијих, а егзекутор је овога пута био Бруно Фернандес – послао је недобрањив ударац са ивице шеснаестерца.

Лорис је до краја сусрета стигао још једанпут да бриљантно реагује, када је шутирао Рашфорд.

Бруну је убрзо био поништен гол због офсајда, а промене резултата више није било.

Ипак, најзанимљивији детаљ догодио се у самом финишу сусрета, када је Кристијано Ронало напустио терен и отишао у свлачионицу, док је још утакмица трајала.

Јунајтед сада има 19 бодова и пети је на табели. Тотенхем је трећи са четири бода више.