Новак преслишао Хачанова и прошао у четвртфинале Париза

Српски тенисер Новак Ђоковић убедљиво је савладао Руса Карена Хачанова са 2:0 (6:4, 6:1) у сетовима. Ђоковић је победом изборио пласман у четвртфинале мастерса у Паризу, где ће се састати са Италијаном Мусетијем.
Новак преслишао Хачанова и прошао у четвртфинале ПаризаGettyimages.ru © Julian Finney

Ново фантастично издање Новака Ђоковића, овога пута против Карена Хачанова.

Најбољи српски тенисер уписао је убедљиву победу, пошто се на терену задржао тек сат и 26 минута.

Веома добро је Ђоковић ушао у меч, пошто је дошао до раног брејка и предности од 2:0.

У петом гему првог сета, Хачанов враћа брејк и потом изједначује на 3:3.

Ипак, у најбољем могућем тренутку, при вођству од 5:4, Новак поново одузима сервис ривалу и први сет осваја са 6:4.

Ако је у првом сету, Хачанов пружао веома солидан отпор Ђоковићу, у другом није имао никакве шансе.

Српски тенисер одиграо је скоро перфектно, веома брзо направио два брејка и потом привео меч крају, искористивши четврту меч лопту и освојивши други сет са 6:1.

Ђоковић је тако изборио пласман у четвртфинале мастерса у Паризу.

Противник у наредном колу биће му италијански тенисер Лоренцо Мусети, који је до четвртфинала дошао елиминисавши Каспера Руда са 2:1 у сетовима.