Лајпциг не одустаје од шампионске трке, Алонсов Леверкузен у налету

Фудбалери Лајпцига савладали су у гостима Вердер са 2:1 у утакмици 15. кола немачке Бундеслиге.
Лајпциг не одустаје од шампионске трке, Алонсов Леверкузен у налету© Tanjug/Carmen Jaspersen/dpa via AP

Лајпциг је новим тријумфом у шампионату, барем за дан, преузео друго место и престигао Унион Берлин.

Андре Силва је Лајцигу донео предност у Бремену у 13. минуту, а изједначио је Грос у 57.

Нове бодове гостима обезбедио је Шлагер, голом у 71. минуту.

У успону је и Бајер Леверкузен, који са клупе води легендарни Ћави Алонсо.

Бајер је на свом терену са 2:0 савладао Штутгарт, а стрелци су били Дијаби и Тах.

Бохум је на гостујућем терену победио Аугсбург са 1:0, Херта је са 2:0 савладала Келн, док је Волфсбург у гостима победио екипу Хофенхајма са 2:1.

У последњем данашњем мечу, Бајерн је рутински савладао Шалке у гостима са 2:0.

Гнабри је донео Баварцима предност у 38. минуту, а Чупо Мотинг потврдио тријумф голом у 52.