Нови пораз Станковићеве Сампдорије, Наполи не посустаје

Фудбалери Сампдорије поражени су на свом терену од Лечеа са 2:0 у утакмици 15. кола Серије А.
Нови пораз Станковићеве Сампдорије, Наполи не посустаје© Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Сампдорија је везала четврти пораз у првенству и још једном доказала да је један од најозбиљнијих кандидата за селидбу у нижи ранг.

Коломбо је у последњим тренуцима првог дела игре донео гостима предност, а Банда је оверио тријумф у 83. минуту меча.

Болоња је са 3:0 савладала Сасуоло, головима Ербишера, Арнаутовића и Фергусона, док је Наполи уписао нову победу у шампионату.

Наполи је на свом терену убедљиво водио против Удинезеа до самог краја - Осимхен, Зјелински и Елмаш су довели домаћина пред победу, али су гости, неочекивано, унели драму у завршницу.

Несторовски је погодио у 79. минуту, а потом и Самарџић три минута касније, али је Наполи ипак дошао до бодова и 11. узастопне победе у Серији А.